KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16034021
nr 1603 4021
Uno Vallman
(1913-2004), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1971. Olja på pannå, 50x64 cm, yttermått inklusive ram: 56x70 cm
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
Utrop:
2.600 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 4 mars 2024
kl 20:15:06
27/2 20:35:35
3/3 15:33:47